Tohle nevypadalo pěkně. Převrátit se do příkopu v autě, které nejen že nemá žádné bezpečností prvky, ale ještě z něj třetina řidiče prostě trčí ven, to asi nepatří k nejlepším kratochvílím.

V závodech veteránů je třeba počítat i s nehodami. Závodící stroje jsou sice vzácné a drahé skvosty (a v našem případě mluvíme v přepočtu o 7,5 milionech korun), ale jezdci tu nejsou na výletě, většinou jedou opravdu naplno.
56letý Edmund Burgess se se svým Bugatti T13 z roku 1924 vydal na závody do vrchu Prescott Speed Hill Climb v britském Gloucestershiru. V jedné ze zatáček na trati mu ale selhaly brzdy a jeho milovaný stroj šel do smyku a posléze „přes střechu“ do příkopu.

Střechou byla Edmundova hlava a tak je div, že když záchranáři poničenou bugatku obrátili, pilot vylezl zcela nezraněn a rozhodl se, že přebytečné vzrušení nejlépe zažene tím, že půjde na jedno vychlazené pivo. Vůz by měl být opraven do dvou měsíců a pak bude zase závodit.
Inu Britové. „Jean, obávám se, že jsem měl menší havárii. Načepujte mi prosím pintu ležáku a zpravte o té nepříjemné šlamastyce mého dvorního servismana.“ „Výtečně, sire, hned to bude.“
hk