Tohle samozřejmě není oficiální Aston Martin, ale skoro: je to studie Bertone Jet 2+2 a byla představena v březnu v Ženevě.

Karosárna Bertone odvedla skvělou práci – Aston Martin Rapide nepřišel o nic ze své elegance. Potvrdily to i reakce návštěvníků autosalonu, které zajistily, že původně jedinečný exemplář pravděpodobně dostane několik sourozenců.
Nelze hovořit o sériové výrobě, vznikne skutečně pouze malá série – pokud to bude do deseti kusů, zvládne to Bertoneho fabrika v Turíně. Kdyby to bylo víc, výroby se nejspíš ujme přímo Aston Martin.
Lze očekávat název „Rapide Shooting Brake“ a také oproti Rapidu výrazně zvýšenou cenu, která bude reflektovat exkluzivitu vozu. Nicméně, zatím není nic rozhodnuto, takže uvidíme.

Osobně se mi Shooting Brake vždycky líbily – ačkoli tohle auto je pětidveřové a tak to pravý SB není. Ale to je v tomto případě jedno – je to Aston, na praktičnost zvysoka kašle a bude jen pro ty nejmovitější zákazníky. A to jsou pro Shooting Brake vlastnosti důležitější, než správný počet dveří…

hk