Nutně potřebuju šest milionů korun… Právě tolik totiž tahle absolutní nádhera bude přibližně stát.

No dobře, radši sedm, počítejme s nějakými těmi příplatky. Jinak je ale všechno „na svém místě“ – vpředu atmosférická V12 o objemu 6,0 litrů, výkonu 573 koní a točivém momentu 620 Nm. Zrychlení na stovku za 4,1 s, maximálka 294 km/h. A střecha jde složit za 14 sekund a to i za jízdy.


Volante je prvním roadsterem značky s karoserií komplet z karbonu – pochopitelně kvůli hmotnosti. A tak je jen o 9 kilo těžší, než kupé. Inu to víte, všechny ty výztuhy, aby auto zůstalo pevné a nekroutilo se jako krabice od mlíka, která leží čtrnáct dní v louži, to holt nějaké to kilčo přihodí. A vůbec, Vanquish nikdy nebyl žádný superlight, tahle verze má ve výsledku 1844 kg.

Střecha je ovšem plátěná (třívrstvá), nikoliv plechová (nebo snad karbonová). Ale to nevadí, těsnit bude určitě skvěle, dneska už to automobilky umí.

Design je jinak převzat z Vanquishe kupé a interiér taky – s tím nemám nejmenší problém, protože Vanquish je zkrátka krasavec. Tady u toho auta si nejsem tak moc jistý modrým interiérem (viz fotogalerie dole)… ale mluvil jsem přece o těch příplatcích, ne? Takže číslo účtu sdělím na požádání… 🙂

hk