Ono jak se to vezme. Plánovaná série 250 kusů se skutečně konat nebude, ale několik málo bohatých šťastlivců se přece jen dočká.

Původně to byl koncept oslavující 75-leté výročí a viděli jsme ho v Paříži v roce 2010. Chvíli se mluvilo o zmíněné 250 kusové sérii, ale krize vystavila stopku. Auto mělo plynové turbíny a vůbec bylo celé hrozně sci-fi.
Automobilka se teď ale rozhodla dokončit alespoň pětici prototypů a ty pak následně prodat. Jaguar C-X75 samozřejmě nebude mít plynové turbíny, dostal o něco konvenčnější hybridní pohonné ústrojí, ovšem ne jen tak ledajaké.
Spalovací motor je řadový čtyřválec o objemu 1,6 litru, což zní při pohledu na placatý supersport jako výsměch. Ovšem nic není dál od pravdy – motor je inspirován technikou používanou ve Formuli1, má zároveň turbodmychadlo a kompresor a jeho výkon činí stěží uvěřitelných 509 koní – a navíc ještě v 10 tisících otáčkách!
Dva elektromotory mají výkon dalších 394 koní a celá soustava tak krátkodobě umí vyvinout výkon 862 koňských sil a točivý moment 1000 Nm. Auto umí jet i čistě na elektřinu, akumulátory by mu měly stačit na 60 km, ale zajímavější jsou jiná čísla: z nuly na stovku za něco málo přes 3 sekundy, za další 3 už jede rychlostí 160 km/h a maximálka je 356 km/h (ověřená). Při rychlosti 322 km/h aerodynamika vytváří přítlak o hodnotě přes 200 kg.
Za kolik peněz budou prototypy k mání není zatím známo, ale počítal bych s podobně šílenou pálkou, za kterou Lamborghini prodalo jedinečné hypersporty Veneno. Až na to, že tenhle „džeeeg“ je zhruba stotisíckrát krásnější…
hk