Nová nejrychlejší škodovka se oficiálně představila na Festivalu rychlosti v Goodwoodu a konečně známe i její českou cenu

Sedan začíná na 619 900 Kč, kombík na 654 900 Kč. Zajímavé je, že je to velmi podobná cena, kterou si VW říká za Golf GTI s výrazně menším kufrem – tedy, pokud vám o něco takového jde.

Zmíněné ceny platí pro Octavie RS s manuální převodovkou, pokud chcete dvojspojkovou DSG, připočítejte k ceně dalších 50 tisíc Kč.
Škoda Octavia RS TDI bude také – její motor je slabší o 36 koní a cena je o 10 tisíc Kč vyšší, než u benzínových verzí. Nejdražším modelem tak bude naftový kombík s DSGčkem za celkem 714 900 Kč. Pokud se vám nelíbí bílá, připravte si od 4 do 13,2 tisíce korun za ostatní laky.
Mezi novinky bude patřit systém jízdních režimů Performance Mode Selection (4200 Kč), který bude umět v autě „zfalšovat“ zvuk motoru, aby vám to znělo „sportovněji“.
Nepochybuji o tom, že Octavia RS, zejména v té benzínové verzi, bude skutečně rychlé a pravděpodobně i celkem zábavné auto. A musím říct, že na těch tmavých kolech jí to podle mě opravdu sluší. Ale až do zemdlení budu opakovat, že navzdory všem reklamním prohlášením, nafejkovaným závodním zvukům a předvádění nového auta v rámci Rallye Bohemia a na zmíněném Goodwoodu, Škoda Octavia RS NENÍ SPORTOVNÍ AUTO. Je to prostě jen velmi rychlá oktávka, což rozhodně není špatně. Sportovní auta nicméně vypadají (a především jezdí) úplně jinak.
hk