Původně se spekulovalo, že Jaguar na Festival of Speed v Goodwoodu přiveze koncept F-Typu kupé, ale nakonec je to jinak.

Koncept Project 7 nemá s kupátkem společného nic – je to vyladěný F-Type roadster s celohliníkovou karoserií, který má být oslavou sedmi vítězstvím Jaguaru v LeMans v letech 1951 – 1990. Zcela jasnou inspirací byl i jeden z nejslavnějších historických závodních Jaguarů, slavný D-Type (na fotce nahoře vlevo).
Nový koncept má přepracovanou příď, zvětšenou masku chladiče, přídavné zadní křídlo a dvacetipalcová kola, obutá do pneumatik Pirelli P-Zero.
Karbonové díly na karoserii doplňují karbonové prvky v interiéru, kde najdete i kompozitní závodní sedačku čalouněnou prošívanou kůží, sedačku spolujezdce nahradil držák na helmu.

Pětilitrový osmiválec s kompresorem má výkon 550 koní a točivý moment 680 Nm. Díky osmistupňové převodovce QuickShift dokáže rozjet hliníkový roadster na stovku za 4,2 sekundy a akcelerovat až na 300 km/h, kde jí zarazí elektronický omezovač.
Od sériového F-Type se koncept liší také sportovněhi naladěným podvozkem, elektronicky řízeným diferenciálem a pořádně hlasitým závodním výfukem.
O sériové výrobě se zatím nikdo nezmínil ani půlkou slova, bohužel.
hk