Spykery byly vždycky auty, které když jste (většinou na autosalonu) uviděli, nemohli jste si pomoct a udělali jste takové to americké „wow!“

Nejsem si úplně jistý, jak je to možné, ale poslední Spyker je ještě větší „wow“, než ty předchozí. Jmenuje se Spyker B6 Venator Spyder a automobilka tvrdí, že je to pouhý koncept. Ale znáte to – pokud se nade dost bohatých zájemců, on to koncept rychle být přestane.
Konkrétně už se mluví o tom, že sériová verze by měla přijít koncem příštího roku. Karbonová karoserie, připevněná na hliníkové nosné platformě stojí na 19″ kolech designu Turbofan, který Spyker používá už dlouho. Vrtulka v logu výrobce napojení na letecký průmysl jen stvrzuje.
Jak je patrné z názvu, o pohon se tentokrát bude starat šestiválec, konkrétně je to vidlicová jednotka, uložená napříč před zadní nápravou. Výkon by se měl pohybovat kolem 375-380 koní, poháněna jsou pochopitelně zadní kola.
Poměrně nahlas se v kruzích motoristických novinářů šušká o tom, že lepené hliníkové šasi s takto umístěným vidlicovým šestiválcem nápadně připomíná konstrukci Lotusu Evora, ale automobilka Spyker se k případné příbuznosti modelů nijak nevyjádřila.
Interiér vozu se nese čistě v duchu Spykerů – superexkluzivní detaily, nejjemnější prošívaná kůže, obložení deskami z frézovaného hliníku, řadící páka s odhalenou kulisou… ačkoliv to je trochu kašírka, neboť vůz má automat a ta pěkná hliníková páka je tedy jen volič.
Cena se zatím odhaduje na 150 000 dolarů (a víc, podle výbavy).
hk