Mercedes třídy CL na ulici každý den nepotkáte. Je to auto pro fajnšmekry, třeba už jen tím, že jeho „nejsociálnější“ motorizací je 4,7 litrový osmiválec a naftu považuje za neslušné slovo.

No a na obrázcích se díváte na jeho nástupce. Ano, je to „jen“ koncept, ale znáte to – tady už se toho zas tolik nezmění. Změní se ovšem název, protože Mercedes se ve svém označování aut snaží udělat trochu pořádek (a díky mu za to). Vzhledem k tomu, že tohle velké, opulentní kupé bylo vždycky založeno na technice řady S, nabízí se i nový název: Mercedes-Benz třídy S Coupe.
Koncept je samozřejmě nazdobený i některými prvky, které se do výroby nedostanou, ale základní tvary přetrvají. A že jsou to nějaké tvary. Tenhle více než pětimetrový krasavec (5050 mm) vypadá skvěle prakticky z jakékoliv strany. Má 21palcová kola, elegantní vodorovná zadní světla a opět onen 4,7 litrový motor V8, laděný na 460 koní a 700 Nm.
Uvnitř najdete dvě barevné obrazovky o úhlopříčce 12,3 palce a stranovém poměru 8:3 a většinu techniky z nedávno představené třídy S, včetně systému Magic Body Control, který analyzuje vozovku před autem a přizpůsobuje jí odpružení.
hk