Ahoj všichni. Posledních pár dní až týdnů se tu toho moc neobjevilo a všechna vina padá pochopitelně na moje záda.

Na glosování novinek z motoristického světa nebyl moc čas, zaprvé proto, že pořádné novinky v poslední době vlastně nebyly (až teď nové dvojkové BMW, ale o tom se zkusím rozepsat v samostatném článku), a hlavně proto, že jsem měl spoustu práce se stříháním videotestů na Stream.
Stream samotný prošel velkým redesignem, některým se líbí, některým ne, já budu hlavně šťastný, až bude stoprocentně kompletně fungovat, protože zatím je upload videí z mé strany tak trochu dobrodružný.
Dobrá zpráva ale je, že od nynějška už by server neměl přepočítávat videa na formát 720p, takže i na Streamu už všechno bude ve FullHD – testy i krátké zprávy.
Navíc se připravuje jedna speciální série netradičních Meziplynů – s natáčením i se stříháním je daleko víc práce, ale snad to bude stát za to. První ze speciálů by se měl ve vysílání objevit snad během listopadu.
No a nakonec, příští týden odjíždím na (doufám) zaslouženou několikadenní dovolenou, takže jsem naháněl stříhání dopředu.
Snad jen jednu glosu k dnešnímu závodu F1 v Indii: můj oblíbenec Kimi Raikkonen byl ještě necelých deset kol před cílem na stříbrné příčce, ale měl tak zdevastované pneumatiky, že se během několika kol propadl na sedmou příčku. Jistě, pravděpodobně je na vině chybná týmová strategie… ale i tak to zamrzí.
Kimi se (naprosto ve svém stylu) nakonec naštval, v předposledním kole si zajel pro čerstvé gumy a v kole posledním ukradl Vettelovi nejrychlejší kolo.
Sebastian Vettel je čtyřnásobným mistrem světa a i když se – stejně jako mnozí další – neřadím zrovna k jeho fanouškům, nelze ignorovat jeho talent, spojením se skvěle postaveným autem přetavený v neuvěřitelnou, brutální rychlost. Klobouk dolů, i když díky tomu přicházíme o nervy drásající souboje o první místo.
Souboje se ale odehrávají níž v poli a i dnes jich bylo docela hodně. Celkově mi letošní sezóna přijde zábavnější, než ta minulá. Ještě pár závodů nám zbývá. Budete se dívat?
hk