Tak to je ona! Slibovaný koncept pětidveřového kupé Octavie získává první obrysy ještě před premiérou na autosalonu v Ženevě.

Už delší dobu se mluví o tom, že se v Ženevě představí nějaká nová škodovka. Nejvíce se hlasy přiklánějí k nové generaci Fabie, ale ta se podle všeho ukáže až na velkém podzimním autosalonu v Paříži. Teď na jaře v Ženevě uvidíme zřejmě (kromě sériové Octavie Scout) jen tento koncept pětidveřového kupé, které má vyjet na základech Octavie a koncepčně bude hodně připomínat nový Mercedes CLA, zadní vyklápěcí páté dveře pak zas nové BMW řady 4 Gran Coupé.


Nebyla by to ale Škoda, kdyby si u sériového auta, na které si ještě nějaký ten rok počkáme, nedala záležet s velikostí kufru, nízkou spotřebou paliva a dnes již tradičními „simply clever“ řešeními. Na rozdíl od Mercedesu CLA tak očekávejte více místa vzadu, větší zavazadlový prostor a samozřejmě mnohem vstřícnější cenovou politiku.

A protože nejsou naše zkušenosti s Mercedesem CLA na silnici kdovíjak pozitivní, ani bychom se nedivili, kdyby Octavia Coupé, nebo jak se to pak bude jmenovat, měla vytříbenější jízdní projev. Pokud dostane nezávislé zavěšení vzadu u aspoň stejné motorizace (třeba jako model RS), můžou se fanoušci značky opravdu těšit.
Není to tak dávno, kdy se vedení vývoje automobilky Škoda vyjádřilo v tom smyslu, že sportovní vozy do portfolia značky moc nezapadají, ale právě tento koncept naznačuje, že snad i Škoda začne vyrábět odvážnější auta, která budou hrát i na emoce, ne jen na velikost kufru a škrabku na led ve víčku nádrže. Teď už jen zbývá počkat, co se stane s designem, aby to všehcno nebylo, jak se říká „na jedno brdo“.