Sice právě finišuju stříhání pořadů před odjezdem do Ženevy, ale tohle mi nedá, to prostě komentovat musím.

Možná si vybavujete koncept Opel Monza, který automobilka představila před půl rokem ve Frankfurtu. Designově úchvatné čtyřmístné kupé s rozměrnými vzhůru otevíranými dveřmi přineslo na stánek Opelu vítaný svěží vítr sportovních křivek, byť (poplatně dnešní eko-době) s hybridním pohonným ústrojím kombinujícím elektřinu a litrový tříválec spalující CNG. Koncept ale především vzkřísil slavné jméno Monza… a teď si raději sedněte.

Opel před půl rokem tvrdil, že Monza naznačuje příští vývoj firemního designu, ale většina lidí asi nečekala, že po pozitivních reakcích na koncept si někdo v Opelu řekne: „Tak super, koncept se líbil, takže ho budeme vyrábět, akorát ho trochu pozměníme – na velké SUV.“
To není legrace, myslím to vážně. Alespoň kolegové z AutoBildu o tom píší. Velké SUV (dělka téměř 5 metrů) s cenou přes 700 000 Kč by se mělo objevit někdy v roce 2017 a v automobilce má prozatím skutečně interní označení Monza.

OK, já vím, že novodobá Škoda Felicia taky nebyla sportovní roadster, ale aspoň nikdo nelákal zákazníky líbivým konceptem. Vím také, že lidé prostě velká SUV chtějí a platí za ně, navíc Opel zatím žádné zvlášť úspěšné SUV neměl, takže je to krok logický.

Jenom mě mrzí ta nezastíraná spojitost s hezkým a zajímavým konceptem, který šanci nedostane.

hk