Ano, už zase budu psát o BMW. Ale nebojte se, dneska budu i trochu chválit

Ale to až za chvíli. První aprílový „fórek“ od bavoráku mě totiž jaksepatří nadzvednul. Má nadpis „Pomalá jízda se nikdy nezdála být tak rychlá“ a pojednává o zařízení zvaném „Force Injection Booster“, které má v rychlostech do 35 km/h „extrahovat kinetickou energii z motoru a převádět jí na pozitivní přetížení“. Děje se tak prostřednictvím výdechů ventilace, takže pasažérům hvízdá vítr kolem uší. A navíc jim sedačky dopřávají mírné elektrické šoky, čímž je prý dojem z jízdy vysokou rychlostí zaručen. (Celý obrázek na konci článku).

Ano, bylo by to možná celkem vtipné, kdybych si to okamžitě nedal do souvislosti s celkovým směřováním automobilky, která se od svých tradičních sportovních rodinných vozů odklání k tuctovým předokolkám, které nerozeznáte od konkurence, skutečná sportovní auta vyrábí v omezených sériích a připravovaný placatý sporťák ani nehodlá vybavit pořádným motorem o větším objemu, než má moje varná konvice.
Já bych se totiž ani nedivil, kdyby BMW časem nějaký pomocný systém „aby se řidič cítíl víc sportovně“ nabídlo. A v tu chvíli onen aprílový žertík jaksi hořkne v ústech.
Naštěstí to zachránila novozélandská pobočka BMW, která vytvořila reklamu na BMW řady ZZZ – Ultimate Sleeping Machine.
Je to jeden z mála povedených vtípků včerejšího dne a je o to vtipnější, že by to podle mě dost možná fungovalo. Hučení motoru a jemné kodrcání auta totiž většinu dětí skutečně spolehlivě uspí…

hk