Původně měl být představen až koncem měsíce v Pekingu, ale jedna fotka se dostala ven. A vypadá vážně dobře.

Koncept „čtyřdveřového kupé“ (hergot, už zase ten protimluv) už byl ohlášen v lednu a automobilka tenkrát tvrdila, že to bude nástupce konceptu Onyx – což byl ovšem koncept zcela nesériově vyhlížejícího supersportu.
Exalt proti tomu vyhlíží téměř obyčejně. Píšu téměř, protože karoserie z kartáčované oceli moc sériová není a tkanina Shark Skin, simulující extrémně efektivní strukturu žraločí kůže, které zlepšuje obtékání vzduchu (u žraloka samozřejmě vody) kolem zadní části konceptu, už je vyloženě ze škatulky sci-fi.
Celkové tvary ale nepřehlédnutelně využívají současnou designovou řeč Peugeotu a upřímně řečeno, takovýhle stylový sedan by se v modelové řadě vyjímal opravdu pěkně.

Pod kapotou konceptu je opět hybridní pohonná jednotka Hybrid4, která kombinuje spalovací motor u předních kol a elektromotor u zadních. A jejíž sériová verze, nutno podotknout, si od některých uživatelů vysloužila přezdívku „DeGaullova pomsta“. V konceptu je ovšem hybrid benzínový a celá soustava by měla dávat výkon 340 koní. Ovšem, pořád je to hybrid… Ale co, že bychom se od mainstreamové automobilky dočkali konceptu s atmosférickým benzínovým osmiválcem, s tím už jsem se dávno rozloučil.

Peugeot Exalt bude mít oficiální premiéru 20. dubna, pak se snad dočkáme dalších fotografií vnějšku i interiéru.

hk