Taky slintáte u záběrů ze zahraničních akcí, jako je Goodwood Festival of Speed, nebo Monterey, či Amelia Island? Tak si uvolněte víkend, protože v Praze se uskuteční něco velmi podobného.

Ne, bohužel to nebude stejné jako v Goodwoodu, ale pořadatelům podniku nazvaného prostě a jednoduše Legendy dokázali v českých podmínkách téměř nemožné. Do areálu Bohnické psychiatrické léčebny (což je krásný a velmi rozlehlý park) se sjede na pět stovek vzácných veteránů, starých i nových závodních vozů, exkluzivních supersportů a limuzín a všeho možného dalšího.

Co uvidíte? Třeba Bugatti 35, s jakým závodila Eliška Junková, Alfu Romeo 8C Monza, kterou si objednal sám Enzo Ferrari, jediný český supersport Tatra MTX V8, nové Lamborghini Huracán, originální Lancii Delta Integrale, závodní Alfu 155 DTM, Audi Sport Quattro S1, Bugatti Veyron a spoustu dalšího.

Chybět nebudou ani osobnosti – Stig Blomqvist, Tomáš Enge, či John Haugland. Kolega motoristický novinář a závodník Vojta Štajf bude společně s patronkou Annou Polívkovou křtít své nové závodní Subaru z roku 1972, se kterým se na podzim zúčastní závodu Carrera Panamericana a jedním z nejobyčejnějších exponátů bude sériová MX-5 Honzy Koubka, která bude stát v klubové sekci s dvaceti dalšími Miatami 😉

Akce se koná v sobotu a v neděli, takže si můžete vybrat jaký den se hodí líp. Na programu je nejen statické vystavování aut, ale také exhibiční jízdy – pojedou jak veteráni, tak závodní vozy, celý víkend budou probíhat nejrůznější rozhovory a připraven je i velmi bohatý doprovodný program – výstavy, filmy, zóna pro děti, ale i pro nudící se přítelkyně a manželky.

Honza plánuje být s kamerou na place oba dny, takže pokud si chcete popovídat, bude možnost.