Důvod, proč se ho ve skutečnosti nedočkáme, odhalíte už z jeho názvu. Jmenuje se DP-100 Vision Gran Turismo.

Ano, jde o další z digitálních konceptů pro slavnou závodní hru Gran Turismo 6. Nový supersportovní Aston Martin si do ní budete moci stáhnout zhruba za měsíc, digitální premiéru si ovšem odbyl před pár dny na Festivalu Rychlosti v Goodwoodu.
Zkratka DP znamená Design Prototype a jeho vývoj trval celých šest měsíců. A podle designového šéfa Marka Reichmana je to víc než jen designové cvičení, ve kterém mohli tvůrci zcela popustit uzdu své fantazii – není prý vyloučeno, že se určité tvarové prvky dostanou do budoucích sériových Astonů.
Je fakt že i přes zcela nezvyklou siluetu nepřehlédnete designové prvky z vozu One-77 a konceptu CC100. V digitální podobě má DP-100 Vision Gran Turismo uprostřed uložený vidlicový dvanáctiválec se dvěma turby a výkonem 800 koní, elektronicky řízený podvozek a aktivní aerodynamiku. Vzhledem k tomu, že systém hry dbá na co nejreálnější simulaci reálné funkce automobilu, musel být i v tomto případě naladěn podvozek naprosto precizně – byť jen ve virtuální formě.