Je to tak, skutečně se díváte na nákres od designéra škodovky. Jinými slovy, když si odmyslíte přehnané proporce jako příliš velká kola a podobně, tohle je příští Fabia.

Automobilka tvrdí, že se snažila převzít co nejvíc tvarů z konceptu VisionC, což jí jistě slouží k duhu. Je fakt, že nová Fabie bude širší (o 9 cm) a nižší (o 3 cm) – a to je skvělá zpráva. Druhá generace totiž zejména při zadním pohledu vypadá jako pařez – je opticky úzká a vysoká. Nejvíc si to uvědomíte, když jí zaparkujete třeba vedle minulého Renaultu Clio.

Tisková zpráva Škodovky mluví o vyvážených, moderních a krystalických tvarech, o dynamice, vášni a emocionalitě. Zkrátka standardní záplava cool hlášek. Důležité ale je, že třetí generace Škody Fabia bude podle všech známek konečně zase pěkné a moderní auto. Maska a světlomety budou zřejmě hodně podobné Octavii, pod oknem nebude chybět zřetelná linka prolisu – skica sice pro její zvýraznění postrádá kliky, ale i tak zřejmě půjde o celkem nepřehlédnutelný designový prvek.

Nečekejme ovšem žádné výstřelky – Fabia chce zaujmout spíše konzervativní mainstreamové zákazníky, jejím úkolem rozhodně nebude nikoho šokovat. Doufejme aspoň, že se celkovou vyvážeností tvarů postaví spíš po bok trojkové Octavie, než vedle poněkud lacině vyhlížejícího Rapida.

hk