Jde o kompaktně velkoprostorový sportovně komfortní nemanažersky prémiový vůz.

BMW řady 2 Gran Tourer je první prémiový kompaktní vůz, který nabízí sedm sedadel. To jsem si nevymyslel, to přesně cituju tiskovou zprávu. Také tam najdete větu, že vůz „zaručuje unikátní řidičské zážitky, spojující sportovní dynamiku s maximální efektivitou a nejnižšími emisemi v segmentu“.
BMW pokračuje v zajímavém trendu, který začal s novou řadou 4. Ta vznikla přejmenováním trojky, protože trojka je čtyřdveřová a dvoudveřové auto je natolik jiné, že už ho nestačí pojmenovat „řada 3 Coupé“. A pak přišla řada 4 Gran Coupé, která má zase zpátky čtyři dveře a od trojky jí pozná jen pan Bystrozraký s triedrem.

Teď BMW vzalo malý model 2 Active Tourer a zase ho zvětšilo – delší jsou zadní dveře, záď je kompletně přepracovaná a střecha je vyšší. Prostě „empévéčko fkombíku“, řada 2 Aktivní Turista s větší krosnou, chcete-li. Bez příplatkové třetí řady sedaček je v kufru 1905 litrů místa a v přídi najdete benzínové i naftové tříválce (218i a 216d) a čtyřválce (220i, 218d a 220d), pohánějící přední, nebo všechna kola.
Takhle prémiovou rodinnou dodávku jste ještě neviděli!
Příplatkový sportovní nosič prémiových bicyklů a efektivně dynamická rakev 

Mám pocit, že to vlastně nebude špatné auto, na cestování s rodinou bude asi celkem ideální, pokud zvolíte dobrou motorizaci a odpustíte si pseudosportovní podvozek… ale pořád se zkrátka nějak nemůžu vnitřně srovnat s tím, že BMW nutně potřebuje proniknout do segmentu rodinných MPV. To jsou prostě auta, která (stejně jako jejich řidiči) nějakou sportovní ambici nikdy ani neměla a sportovně prostě jezdit nebudou, ať si BMW v tiskové zprávě píše co chce. A to ani s paketem M Sport. Nedělám si srandu, i ten BMW 2 Gran Tourer v nabídce má. Pokud vám to nepříjemně zavání tuněním rodinných povozů z nějakého lokálního parkoviště, tak ještě přidám jednu fotku:

Na každotýdenním srazíku v Modřanech na parkovišti si s tímhle naženete spoustu street credu.

Chtěl jsem na konec napsat něco povzbudivého, třeba že je dobře, že kromě tříválcového sportovního kombi-empévéčka s pohonem předních kol má BMW v nabídce také rodinná auta pro normální rodiny, například modely řady 3 a 5 Touring s benzínovým motorem a pohonem zadních kol, jenže pak jsem si vzpomněl, že tahle auta se prakticky neprodávají, protože každý chce naftu a čtyřkolku (na našem trhu přes 80% prodaných BMW). Tak nic.

Jo, něco pozitivního mě vlastně napadlo. Včera jsem šel po Smíchově a projel kolem mě Mercedes C63 AMG kombi. Má moc hezký zvuk.
hk