Toyota nám připomíná, že tento týden k nám měl zavítat Marty McFly. Škoda, že jsme ten létající DeLorean nikde nenašli, třeba by nám prozradíl, kdy konečně na trh dorazí hoverboard.

Toyota ale v triologii zas tak významnou úlohu neměla. Jen se tam ve filmu párkrát mihne černý pickup Hilux, napřed jako Martyho vysněné auto, pak jako jeho skutečný vůz. Pořádně se s ním však projede až v posledním díle.

Ale i přes tu minoritní roli se v Toyotě rozhodli udělat radost nám, fanouškům, a upravili model Tacoma pro americký trh do podoby Martyho Hiluxu.

Tacoma dostala černý lak, ochranný rám vpředu i na korbě, velké bílé logo na zadním výklopném čele, zvýšený podvozek, kola TRD s pneu BF Goodrich a přídavné světlomety s překryvy KC. Filmového fanouška prostě tohle auto potěšit musí. A pak mu automobilky vrazí nůž do zad prohlášením, že si jí nemůžete koupit, je jen na výstavu.

Svým způsobem mi ještě větší utrpení způsobuje následující obrázek. Je to totiž jen počítačová animace toho, jak by podle autora vypadal stroj času dr. Emetta Browna, pokud by jej postavil na základech současného Fordu GT. Skoro by se až chtělo říct „postavte to a natočte remake“. Jistě, remaky vždy původní film spíš zprzní, ale když se točí nová verze kdejaké kraviny, proč ne tohle. No, třeba proto, že Robert Zemeckis to za svého života nedovolí a doufá, že se tak nestane ani po jeho smrti…. Možná je to tak lepší, díky tomu budeme navždy mít tuhle baječnou triologii nezkaženou.