Víte jak vypadá nejhezčí auto na světě? Je to pěkný HNUS!

Ne, to není protimluv, však to vidíte sami.

Tenhle mišmaš připomínající šilhavou rozšlápnutou rybu je výsledkem průzkumu pojišťovny Privilege a vysoké školy z Velké Británie.

Britové si vybírali ty nejhezčí jednotlivé části aut a výsledkem je pak takovýto slepenec. Zkrátka, když smícháte vše dobré, nemůže to dobře dopadnout, ale tohle jistě znáte již z mejdanů, které jste absolvovali v pubertě. Nutno podtknout, že tenhle obrázek může vyvolat i stejné reakce, jako kombinace vodky, zelené a nějakého toho utopence.

Jednu věc ale z průzkumu vyčíst lze, Britové jsou velcí patrioti na své značky. Z osmi vozů, které darovali své části tomuto Frankensteinovi je totiž hned pět britského původu. A také nejedou na retro vlně, takže tento týden by je asi Lidl se svou nabídkou nerozhodil. Usuzovat to můžeme z faktu, že pouze zadní část je z automobilu, který se již nevyrábí, konkrétně z Triumphu Spitfire.

Co myslíte, jak by podobný průzkum dopadl u nás? Slibujeme, že do podobných fotomontáží se pouštět raději nebudeme, ať při čtení magazínu nebudete konfrontovat obsah žaludku s klávesnicí, ale za zamyšlení to stojí. Obstály by u vás vozy Škoda a Tatra?

Jaký by tedy byl můj výběr?
Přední část – Jaguar F-Type
Zadní část – Tatra 603 (i když takový E-Type Coupé….)
Přední světla a výfuky – Porsche 918 Spyder (a to se rouhám, že bych nezvolil mrkačky)
Dveře – DeLorean DMC-12
Zadní světla – Honda Civic Type-R Concept (ano, ta protažená do křídla)
Kola – Alfa Romeo 4C
Boční přívody vzduchu k motoru – Ferrari Testarossa
Křídlo – Ford Escort RS Cosworth
Celková silueta – Tatra 87 (se vším výše zmíněným nemožné)

Ta co, jak zvolíte vy?

Zdroj: WCF

Martin