Je možná trochu nestandardní odhalovat interiér ještě před premiérou celého auta, ale my se nebráníme.

Éčkový Mercedes jsem měl vždycky rád. Nebyl sice tak prostorný, našlapaný technikou a okázale luxusní jako třída S, ale pořád byl dost velký, vybavený a luxusní, aby to většině normálních lidí naprosto stačilo. Nenápadná elegance, možnost vybrat si cokoli od relativně úsporných jednotek, přes kultivované šestiválce až po brutální vé osmičky od AMG, to mě vždycky velmi bavilo.
Jak bude nový Mercedes třídy E vypadat zvenku ještě nevíme. Trochu (a zcela oprávněně) se bojím, že bude designem hodně podobný menšímu céčku, které jsem včera potkal na dálnici a z dálky jsem si jeho oteklý zadek spletl s Peugeotem 308 CC. Minulá generace Mercedesů mi zkrátka designově seděla daleko víc, ať už jde o malé céčko, nebo o špičkovou S-klasse.
Právě z třídy S si hodně bere i interiér – například dva velké displeje o úhlopříčce 12,3 palce, které dominují palubní desce. Vypadá to opravdu skvěle, takhle si prostě představuju skutečně prémiový interiér. Je třeba dodat, že určitě nebudou ve všech verzích – ta základní bude mít klasické budíky a dva menší displeje (7 a 8,4 palce) seskupené ve společném rámečku.
Noční podsvětlení interiéru bude mít na starosti armáda LED diod, schopná poskytnout 64 různých barev a za patřičný příplatek dostanete audio Burmester 3D Surround Sound s 23 reproduktory, Na fotce vidíte diamantovým vzorem prošívané kožené sedačky vyšších výbav, které se také dost podobají většímu esku.
Na kompletní představení se můžeme těšit začátkem ledna v Detroitu (na internetu možná o pár dní dřív, jak už tomu bývá).

hk