Ti z vás, kteří měli štěstí, že ve Frankfurtu viděli naživo stuttgartský koncept Mission E, si jistě posteskli, že by jej chtěli vídat v ulicích…

A vidíte, třeba se dočkáte. Výroba sériové verze konceptu prý dostane zelenou.

Automobilka bude investovat zhruba bilion eur při tvorbě nových pracovních pozic v projektu Mission E. Většinu této částky spotřebuje stavba nové výrobní haly a lakovny ve Zuffenhausenu. Současné výrobní kapacity totiž neumožňují masovou produkci elektromotorů.

Doktor Oliver Blume, výkonný ředitel automobilky navíc poznamenal, že Porsche začíná psát novou kapitolu v historii svých sportovních vozů. Fanoušci a zákazníci se mají dočkat již na konci této dekády.

A pokud bude skutečný vůz jako koncept, máme se na co těšit. Kromě úchvatného vzhledu totiž umí Mission E vystřelit na stovku za 3,5 vteřiny. Slušná hodnota, ale když je pod kapotou 600 koní, není se čemu divit. To vše navíc s dojezdem větším než 500 kilometrů, to zní skoro jako eko-petrolheadský sen. A nebojte, 80% kapacity baterií nabijete za pouhých 15 minut. To není o moc delší čas než tankování plné nádrže.

mt