Už v roce 2019 má na trh přijít nové malé Audi coby konkurent pro Smart ForFour, Opel Adam a Fiat 500. Nejspíše půjde o novou generaci staré známé A2.

A jistě A2, si nejspíš ještě pamatujeme všichni velmi dobře. Tvrdilo se o ní, že je vyrobená ze starých plechovek a že když pustíte stěrače, tak se rozhoupe. Ani jednu věc vám nepotvrdím, protože jsem s ní zatím neměl osobně čest se svézt. Bohužel, ale třeba se mi povede tuto zpozdilost někdy napravit. Teď ale k té nové A2…

Tedy, pokud se tak vůbec bude jmenovat. Postavená by měla být na platformě NSF s předním pohonem, na které je možné postavit tří- i pětidveřovou karoserii malého městského hatchbacku a crossoveru. Pod kapotu by se měl nastěhovat litrový přeplňovaný čtyřválec, případně lithium-ionový battery pack, který známe z bratránka e-UP. Vznětový motor by prý byl příliš neefektivní a nákladný. O designu by se dal spekulovat dlouhé hodiny, ale pokud si pamatujete starou A2, víte, že se snažila o podobnost tehdejšímu výrobnímu programu automobilky. Ostatně totéž platí i o konceptu A2 z roku 2011, který vidíte na fotografii.

mt