Subaru Levorg budí větší pozornost, než jsem očekával. A je to dobře, protože jde o podařené kombi. Teď se navíc objeví i závodní verze v britském šampionátu cesťáků BTCC.

Jsme z toho pochopitelně nadšení, protože závodní kombíky byly vždycky hrozně cool. Jen si vzpomeňte – byl tu Renault 18 na Dakaru, Suzuki Baleno v rally, Škoda Octavia na italských závodech do vrchu ale hlavně skvělé Volvo 850 Estate a nedávno dokonce i Honda Civic Tourer v BTCC. A teď se k nim přidá i tohle Subaru.

Tým BMR bude s automobilkou spolupracovat minimálně tři roky. Za volantem budou sedět Colin Turkington a Jason Plato (kterého možná znáte z britského autařského pořadu Fifth Gear). Oba zmínění piloti mají jíž z předchozích let po dvou titulech a loni pro tým BMR vybojovali za volanty vozů Volkswagen CC pohár konstruktérů. Jak je vidět, obrátilo se Subaru při vstupu do pro ně zcela nového šampionátu na ty pravé. Přestavět Levorg na RWD pohon prý tak těžké nebude. A i my si vybereme snadněji, komu příští rok fandit. Nebo ne?

mt