Alfa Romeo 4C je momentálně na want listu spousty petrolheadů. I já jsme jedním z nich a po svezení na ní nedám dopustit.

A teď je tu verze pro nový modelový rok. Zajímá vás, viďte? Je to jako titulek o tom, že Megan Fox bude od zítřka vypadat ještě lépe.

Tedy doufám, že Megan je tím správným ekvivalentem, tou univerzální krasavicí, která nepohorší většinu z vás, i když sám mám jiné favoritky. Ale vraťme se zpátky k autu, než to tu začne připomínat bulvár.

Jaké faktické informace o tomhle božském sporťáku tedy vlastně víme? No rozhodně se automobilka nechystá poškodit 4C pověst, která jí zatím prezentuje coby karbonové lehké kupé (případně roadster) s přeplňovaným čtyřválcem uprostřed a pohonem zadních kol, které je hravé, ovladatelné a stojí relativně rozumné peníze. Model 4C notně vylepšil i pověst celé automobilky, takže Alfa určitě nehodlá své renomé riskovat.

Dočkáme se jen drobných retuší vzhledu, které budou laikům nepostřehnutelné. Například tmavé kryty sání za dveřmi nebo přední světlomety. Možná v interiéru si všimnete více pohledů na přiznaný karbon. Na dveřích jsou prý nová poutka, která déle vydrží chmatání propocených dlaní a konečně se výměny dočkalo i rádio. Místo původního chrastítka dodala teď soundsystém firma Alpine. Ale zvuk rádia by vás měl ve 4C opravdu zajímat jako poslední. Zvlášť když si připlatíte za výfukový systém Akrapovic, který je nově v nabídce.