Znáte Ford Fusion? Ano, to je ta škatule s důchodcem za volantem, co jede mimo město šedesátkou. Ale znáte americký Ford Fusion? Jistě, jen mu v Evropě říkáme Mondeo…

A právě tohle Mondeo, tedy Fusion, se v Detroitu představilo s motorem V6. Jistě, normálně by nás americké novinky nemusely tak detailně zajímat, jenže myslím, že motor V6 by i evropskému modelu slušel v nabídce. A klidně mu Ford může říkat Mondeo ST, radost budeme mít všichni.

Americká verze má konkrétně pod kapotou EcoBoost o objemu 2,7 litru s výkonem 325 koní. Ford tak tabulkově spláchl konkurenci šestiválců od Toyoty, Hondy i BMW. Motor je v nabídce pouze se šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Aktivní podvozek CCD si pak Fusion Sport vypůjčil od Lincolnu MKS.

Zvenku je černá mřížka chladiče, devatenáctky kola a čtyři koncovky výfuku. Zkrátka nic přehnaného. Tak to má být, ST220 na ulici také poznal jen znalec. Cenovka v USA je něco přes 34 tisíc dolarů (zhruba 860 tisíc korun), tedy zhruba stejně, jako osmiválcový Mustang. Ten ale u nás stojí skoro milion. Ale ani to by nebyla špatná cena za sportovní sedan, nemyslíte?