Nejdřív přijdou hybridy, ale na čistě elektrickém modelu už se pracuje také.

V rozhovoru pro britský Autocar řekl šéf škodovky Bernhard Maier, že podle jeho názoru „neexistuje alternativa k elektrifikaci“, takže se Škoda připojí ke koncernovému vývoji elektromobilů. Ve skutečnosti inženýři ze škodovky už spolupracují na vývoji nové, čistě elektrické platformy MEB, na jejímž základu byl postaven koncept Volkswagen Budd-e.

Nelze zatím spekulovat, jak přesně bude vypadat sériová verze platformy, v konceptu ale nesla akumulátory o kapacitě 101 kWh, které jsou navíc schopné nabít se na 80% kapacity za 15 minut. Elektrická Škoda založená na této platformě si podle Maiera zachová typické prvky škodovky, tedy praktičnost a velký vnitřní prostor. Elektromobil by se měl objevit někdy v letech 2020-2021.

Daleko dříve však přijdou plug-in hybridy. Přestože momentálně se nejvíc mluví o konceptu Škoda VisionS, který právě hybridní pohon využívá, do sériové výroby se pravděpodobně ještě dřív dostane hybridní verze Superbu. Pravděpodobně bude využívat stejnou techniku, jako hybridní VW Passat a očekávat ho můžeme v roce 2019.

V dlouhodobějším horizontu můžeme čekat také čistě elektrické verze Fabie a Octavie, ovšem nejdříve s jejich příštími generacemi. Mnozí z vás teď možná nevěřícně kroutí hlavami a lamentují nad zpečetěným osudem spalovacích motorů, ale nebojte se: ono to zaprvé nebude ještě tak horké a zadruhé, elektromobily jsou při jízdě čím dál lepší…