Právě byla odhalena nová verze Miaty. A je jiná, než skoro všichni čekali.

Mnozí totiž toužebně předvídali, že dostaneme jednoduché a levné kupé s pevnou střechou. Ti realističtější pak většinou očekávali novou verzi klasického roadsteru s plastovou skládací střechou. No a pravdu, jak se nakonec ukazuje, neměli ani jedni.

Nová Mazda MX-5 RF je totiž Targa. Po elegantním zasunutí střešního dílu zůstávají na místě zadní „sloupky“ i vrchní vodorovný díl mezi nimi. Nutno ale říct, že to celé vypadá velmi uhlazeně a pěkně. Vystavený prototyp je navíc opatřen novou metalízou Machine Grey, která se rovněž začne nabízet sériově.

Zatím jsem se nedozvěděl nic o hmotnostním nárůstu, ale jisté je, že z kufru neukousne nová střecha ani o litr navíc. Zadní okno mezi sloupky a vrchním „ráhnem“ působí jako větrný deflektor, ale pokud potřebujete trochu pocuchat spolujezdkyni hřívu, dá se zatáhnout.

Mechanicky se MX-5 RF neliší od Roadsteru, měla by být k dispozici s patnáctistovkou i dvoulitrem Skyactiv a s manuální i automatickou převodovkou. Uvidíme, jak to bude na našem trhu.