Genesis to myslí vážně!

V New Yorku se představil nový koncept automobilky Genesis nazvaný celkem nenápaditě New York Concept. Patrně jde o předobraz budoucí G70, konkurenta Audi A4 nebo trojkového BMW.

Elegantní sedan prezentuje designový směr, kterým se budou vozy nové luxusní automobilky korejského konceptu ubírat. A asi to není špatný směr, šmrncovní sedan vypadá i dostatečně agresivně. Vedle usedlých německých vozů tak sází spíše na dravější pojetí, které právě v případě britské kočky dost funguje. Genesis má ostře řezanou příď, zatímco zadek je spíše elegantnější. Celá silueta je však nízká a to sedanu dost sluší.

Uvnitř je to zatím ještě na hony vzdálené sériové produkci. Ale obřího jedenadvacetipalcového zakřiveného displeje LG s rozlišením 4K se možná časem dočkáme. Pod kapotou je přeplňovaný dvoulitr, který spolupracuje s elektromotory a osmistupňovým automatem. Celkový výkon je 245 koní.

Sériové verze bychom se mohli dočkat v roce 2017. A pokud se podívám, jak kvalitní je současný model G90, tak se máme na co těšit.