Golfy GTI mají svoje Wörthersee a Jeepy zase svoje Easter Safari Event.

Ani letos si automobilka nenechala ujít příležitost představit pár konceptů pro radost fanoušků. A také pro jejich detektivní buňky, protože se v nich ukrývají detaily nového Wrangleru Pick-up nebo Grand Wagoneeru, což potvrdil i Mark Allen, hlavní designer značky. Jejich příchod v blízké budoucnosti už koncern FCA oznámil. Wrangler má zabodovat v rostoucím segmentu praktických pick-upů, kam se nyní vrhá například i Hyundai, Grand Wagoneer zase bude představovat vlajkovou loď automobilky a zajímat se bude o zákazníky Range Roveru.

Nejvíc toho na sobě z pickupu nejspíš ukrývá koncept Crew Chief. Tenhle drobeček s velkou kabinou stojí na čtyřicetipalcových pneumatikách a světu na odiv dává svou retro masku. Allen přiznal, že stejná příď se na konceptu objevila již počtvrté. Tentokrát již ale slíbil, že je to opravdu naposledy.

Mezi koncepty najdete ještě Renegade Comanche, ale takového pickupu se určitě nedočkáme. Malý vůz tohoto typu by pro automobilku příliš přínosný nebyl. Navíc Allen není příznivce retro vzhledu a pokud bude on designérem, příliš retro vozů z bran továrny vyjíždět nebude. Jistě, Wrangler bude stále Wrangler, ale nebude retro. Ani nemusí být, když nikdy neodešel ze scény. Hlavně aby tu s námi Wrangler ještě zůstal pár let, abychom tuto terénní legendu nemuseli brzy oplakávat, jako Defendera.