Audi A3 patří k nejprodávanějším modelům automobilky a tak není divu, že mu v Ingolstadtu věnovali opět trochu péče. Tentokrát došlo na facelift celého modelu, včetně sportovní verze S3.

Největší novinkou jsou nové přední Matrix LED světlomety a xenony. Trochu jiný tvar má pak i přední maska, trojka se nyní více podobá větší A4. Ke stávající paletě laků přibyla pětice nových barev.

Ve výbavě je nově adaptivní tempomat s asistentem dopravních zácp a omezení, aktivní lane assist a nouzové brzdění. Stejně jako v modelech TT, Q7 a A4, i nová A3 má nový Virtual Cocpit, který určitě uhrane řidiče svým 12,3 palců velkým displejem. Další sedmipalcový displej se nachází na přístrojovce. Palubní systém je nyní vybaven USB konektorem a systémy Apple CarPlay a Android Auto.

Nabídka motorizací startuje na přeplňovaném litrovém tříválci s výkonem 115 koní a končí u přeplňovaného dvoulitru s výkonem 190 koní. U nafťáků přibyla nová přeplňovaná šestnáctistovka o výkonu 110 koní. Nadále bude v nabídce i ekologické A3 e-tron s výkonem 204 koní. Ale petrolheadi se určitě nejvíc těší na novou S3, která má nyní o 10 koní vyšší výkon, celkem tedy 310 koní. Faceliftovaná verze se začne prodávat v květnu.