Chcete jachtu, ale chybí vám v Čechách moře? Tohle by bylo řešení…

Rolls-Royce si už dlouho pěstuje svou tradici zakázkových luxusních automobilů existujících v jediném exempláři. Proto se možná ani nepozastavíte nad naposledy představeným modelem Nautical Wraith.

Ten si, jak název napovídá, načerpal inspiraci ze závodních plachetnic. Lakován je kombinací barev modré Arabian a bílé English s bílými proužky na bocích a dalšími detaily. Unikátní styling ale oceníte zejména v interiéru, oděného do hnědé kůže Forest Fall s bílým prošíváním a dekoru z ušlechtilého dřeva, které připomíná opět paluby lodí. Po celém autě najdete mnoho motivů s kotvou, poznávacím znamením modelu Nautical Wraith. Tento motiv na palubce není jen lakován, či lepen, ale vyřezán z jiného dřeva a vsazen do celistvé palubní desky. Stropnice pak už pro Rollsy tradičně představuje jasnou noční oblohu plnou hvězd.

Pod kapotou je starý známý vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 litru s výkonem 624 koní. K němu je připojena osmistupňová automatická převodovka. Na stovku se Wraith dostane za 4,4 sekundy a omezovač vás zastaví až na 250 km/h. O ceně se nemluví, ale víte jak to u Rollsů chodí: pokud se musíte ptát na cenu, tak na něj nemáte.