Původně se spekulovalo o tom, že se bude jmenovat Maxthon.

Důvod by byl jednoduchý a velmi snadno pochopitelný – první generace Renaultu Koleos totiž byla dost propadák. Vůz původně vyvinutý společností Samsung byl nepohodlný, měl nedostatečné jízdní vlastnosti a byl prodejním propadákem. Renault se ale nakonec  rozhodl vytrvat se starým názvem a doufat, že ho nové auto zbaví nánosu negativních vzpomínek.

Nový Koleos dostane výrazně lepší základ – použije totiž techniku z Nissanu X-Trail. Na rozdíl od něj ovšem nebude mít tři řady sedaček, ve které možná doufali ti, kterým je Renault Kadjar příliš malý. Jak naznačuje první snímek, Koleos si bere hodně designových detailů z Renaultu Talisman a designově tedy bude mezi svými soupeři docela vyčnívat.

Představen bude už za pár dní, konkrétně 25. dubna na autosalonu v Pekingu. Čína je totiž prvním trhem, na kterém se nový Koleos v druhé polovině roku začne prodávat. Hned vzápětí budou následovat evropské trhy, Austrálie a zbytek Asie. Perlička na závěr: v Jižní Koreji bude vůz pravděpodobně přeznačkován na Samsung…