Zatímco v České republice jsme se s oficiálním zastoupením Infiniti rozloučili, (neplačte, sami si za to můžete) v zahraničí se tato značka těší rostoucí oblibě.

Díky tomu se mohla v Pekingu pochlubit pohledným konceptem QX Sport Inspiration. Ten jde v trendu „silné elegance“ který je automobilce v současné době vlastní. Kombinuje efektní křivky a muskulaturní prvky, které na silných vozech japonské značky nepůsobí vůbec nepatřičně. Stejně tak už jsme si zvykli na velkou, chromem rámovanou masku s výrazným logem, díky které hned poznáte, s kým máte tu čest. Ani tahle vize budoucích SUV není výjimkou.

Jelikož je to ale stále jen koncept, marně byste tu hledali konvenční zrcátka. Ty totiž nahradily kamery, které nekazí uhlazený boční profil. Ze stejného důvodu tu nenajdete ani dveřní kliky. Nezbytností jsou až směšně obří kola a snížená střecha v zadní části. Bez toho se dnes koncepty zkrátka neobejdou.  Zádi dominují dvě elegantní ploché chromované koncovky výfuku a integrovaný spoiler.

Navzdory všemu designu nepůsobí interiér tak kosmicky, jak tomu u konceptů bývá. Všechny funkce vozů SUV se ovládají skrze palubní infotainment a jeho velký dotykový displej. Dost již bylo tradičních přepínačů a páček, QX Sport je představitelem moderní digitální éry. Pasažéry však asi více nadchnou objímající sportovní sedadla, někoho možná i zploštělý volant. Dekorace dveřních výplní a středové konzole má připomínat diamanty, což je po záplavě karbonu z minulých let osvěžující.

O technických detailech se automobilka nezmiňuje, ale kvalitních benzínových jednotek má v nabídce dost, i nějaký ten diesel by si využití ve voze kategorie SUV našel. Interiér naznačuje použití automatické převodovky, takže třeba by došlo i na hybridní ústrojí známé z modelu Q50 S. Pokud budou budoucí vozy SUV od Infiniti vypadat takhle, nemusíme mít o značku obavy. A třeba se nám do České republiky opět vrátí.