Sedmá generace vrcholně luxusního vozu Rolls-Royce Phantom se s námi pomalu loučí. Ale nebyl by to britský gentleman, kdyby neodešel s grácií v podobě luxusní limitované edice Zenith Collection.

Vznikne jen padesátka těchto unikátních luxusních kousků ve verzi Coupé a Drophead. A pokud po shlédnutí fotek ani malý kousek z vás nechce tohohle krasavce vlastnit, tak si lžete do kapsy. Ale klid, peníze ušetříte, celá kolekce je stejně už dávno vyprodaná.

Každé auto bude nakonfigurováno dle specifických požadavků majitele, aby se majitelé unikátních modelů Zenith odlišili od majitelů běžného Phantomu. Tedy, pokud se vůbec o Rolls-Royce Phantomu dá mluvit jako o běžném autě. Zenith má v kufru chladící box na dvě lahve toho nejlepšího šampaňského, které si posádka může dopřát z osmi unikátních sklenic. Vhodný doplněk k piknikové výbavě, kterou majitelé Phantomu znají již z dřívějška.

Další výjimečné prvky jsou rychloměr z broušené oceli, nový vzhled vnitřního osvětlení včetně „hvězdné noční oblohy“ a v dnešní době nepostradatelná plaketka s pořadovým číslem vašeho Rollsu. Sedadla jsou pochopitelně kožená, ta přední mají světlejší odstín než zadní. Zvenku si pak můžete vybírat z odstínů červená Madeira, stříbrná Jubilee, černá Midnight a bílá Arctic, které provázejí model Phantom od třicátých let.

Výroba Phantomu skončí na sklonku letošního roku. Jeho nástupce, již několikrát načapaný při testování, dostane novou celohliníkovou platformu, která mu jistě ubere pár kilo na váze. Coupé a Drophead se patrně nástupce nedočkají, ale nezoufejte, modely Wraith a Dawn s námi zůstávají.

rolls-royce-phantom-zenith-collection (4)