Když má svoje Art Cars BMW, proč by je nemohlo mít Bentley? To si asi řekli v centrále automobilky a oslovili Sira Petera Blakea.

To jméno budí přeci jen respekt, je to uznávaný autor britského pop artu a jeho práci můžete znát například s přebalu alba Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band od Beatles. Tentokrát se rozhodl přeměnit v umělecké dílo kabriolet Bentley Continental GT V8 S.

To sice má na spodní části karoserie tradiční British Racing Green, ale nad ní už kontrastuje modrá St. Luke. A protože dvě barvy jsou v pop artu málo, je tu ještě růžová Fuchsia kolem masky, žlutá kapota, černá zrcátka a hlavně obrovské srdce v červené barvě St. James. Uvnitř je také každé sedadlo jiné, čtyřbarevný je i volant. To nejdůležitější na podobných autech je však kovová plaketa a vyražený podpis autora na hlavových opěrkách.

Možná vám přijde, že si z toho auta dělám srandu. No, vlastně trochu ano, protože tu máme slušný sportovní GT kabriolet se čtyřlitrovým vidlicovým osmiválcem se dvěma turby, který má výkon 520 koní, pohon všech kol a na stovku se dostane za 4,5 sekundy. Navíc je trochu ulítlý a barevný, obojí mám celkem rád. A pak mu asi Paris Hilton namalovala lakem na nehty obří srdíčko na kapotu. Ale dobře, každému, co jeho jest…

Auto nabídnou na aukci v Goodwoodu a výtěžek půjde na dobročinné účely, konkrétně na charitativní organizaci Care2Save a její hospice. Doufám tedy, že ten cvok, co si tohle koupí, zaplatí alespoň pořádný balík.