Takhle by měly vypadat moderní bavoráky.

Jasně, já vím, vyrábět rodinné krabice s tříválcem a pohonem předních kol je potřeba, protože lidi je prostě chtějí kupovat. A byl bych schopen to BMW odpustit úplně se vším všudy, kdyby se její sportovnější modely ubíraly směrem, který naznačuje tenhle koncept.

Jenže naneštěstí, konceptů Hommage (Pocta) už tu bylo několik, od vzdání holdu úchvatné M1, až po poctu legendárnímu E9 CSL Batmobilu a vždycky zůstalo jen a pouze u konceptů. Co naděláme.

bmw-2002-hommage-concept (13)

Zbrusu nový kousek se klaní před ikonickou řadou BMW 02, která slaví padesáté výročí, konkrétně před modelem 2002 Turbo. Žraločí příď, agresivní karbonový spoiler i boční hrany předku, které naznačují typickou starou masku, vyboulené blatníky (ten zadní podle mě skoro až příliš komplikovaný) a krátká, useknutá záď s elegantně zdviženou odtrhovou hranou a čtveřicí patřičně macatých koncovek výfuku dávají dohromady auto, které je všechno, jen ne nudné a nenápadné.

BMW sice nezveřejnilo žádné technické detaily, ale je poměrně bezpečné předpokládat, že pod předělaným kabátem se skrývá model M2, možná vyladěný na ještě o trochu vyšší výkon. Koncept je lakován odstínem Space Race Metal a sedí na unikátních dvacetipalcových kolech, skrz které je vidět posílený brzdový systém se zlatými třmeny.