Jedna z největších a nejlepších autařských akcí u nás je opět tady.

Už o víkendu se do Bohnic sjedou závodní auta, sportovní auta, veteráni, motorky, upravená auta, ameriky, nejnovější modely v nabídce a spousta dalšího, na co si jen vzpomenete. V překrásném areálu bohnické léčebny, což je spíš rozlehlý park anglického typu, než cokoli jiného, je dost prostoru pro všechny automobilové odrůdy – a ještě zbude místo na uvolněnou atmosféru.

Čekat opět můžete exhibiční jízdy ostrých závodních aut i veteránů, v sekci britských historických vozů budou letos famózní unikáty, jako například Aston Martin DB7 Vantage Prototype, přijedou staré Jaguary i vozy Rolls Royce všech věkových kategorií. Příznivci japonských automobilek si také přijdou na své – mám informace o několika Mazdách s motorem Wankel, mezi amerikami nebude chybět nějaký ten hotrod či legendární Ford AC Cobra a řady závodních speciálů letos obohatí například Hyundai i20 WRC, letošní monoposty F1 Ferrari SF16-H a Mercedes F1 Q07 Hybrid a také rivalové z DTM, Mercedes-Benz AMG C 63 DTM a BMW M4 DTM.

Chcete kromě plechů koukat i na borce, kteří ostré závodní bestie krotí? Není problém! Letos na Legendy zavítá americký závodník Scott Speed (s tímhle jménem se prostě pro závody narodil), který aktuálně bojuje v sérii Red Bull Global Rallycross, ale chybět nebudou ani místní borci, například dvojnásobný Mistr Evropy ETCC Petr Fulín, nebo dvojnásobný Mistr Evropy v automobilových soutěžích Jan Černý. Ani další jména nejsou neznámá: Vojta Štajf, Břetislav Enge, Martin Kolomý, Filip Sajler a spousta dalších bude na místě a budou prohánět stroje po krátké demonstrační trati.

Vstupenky stojí 450 Kč na den, 750 Kč na oba dny a zlevněné vstupné pro studenty, důchodce atd je 250 Kč. Možná se to zdá jako hodně peněz, ale vězte, že se budete bavit skutečně celý den – a klidně i dny oba, exponátů bude přes tisícovku a příležitostí ke sledování akce a popovídání s podobně benzínově postiženými bude nepočítaně.

Pokud přesto potřebujete ještě trochu navnadit, koukněte se na reportáž z minulého ročníku.