Audi to na nás teď chrlí plnými doušky. Ještě jsme se nestihli vzpamatovat z uvedení nové A3 a TT a už jsou tu další novinky.

Nejprve automobilka z Ingolstadtu uvolnila snímky nové verze kupé A5 a jeho sportovního sourozence S5, které ctí současný designový jazyk automobilky. Obě verze si z výchozího modelů půjčily i multifunkční displej místo analogových budíků. A zatímco klasickou A5 můžete mít ve výkonovém rozpětí 190 až 286 koní, silná S5 nabízí pěkných 354 koní.

Další intimnosti pak automobilka prozradila k nové S4. Tu pohání třílitrová V6, ketrá je i v modelu S5. Nabízí i stejný výkon a točivý moment 500 Nm. Automobilka slibuje kombinovanou spotřebu 7,3 litru na 100 kilometr a emise CO2 166 g/km. Hnací síla jde na obě nápravy přes osmistupňový automat a systém Quattro. Běžně jde na zadní nápravu 60 % točivého momentu, ale poměr se může změnit až na 85 % dle potřeby. Pod osmnáctkami se ukrývají šestipístkové brzdiče a 350 milimetrové kotouče. Na stovce budete v sedanu za 4,7 sekundy, v kombíku o dvě desetiny sekundy pomaleji. Však je také sedan lehčí, váží 1630 kilo oproti 1675 kg kombíku. I tak je ale pořád lehčí než předchozí generace. Tenhle hubnoucí trend se nám líbí.