Občas je svět ještě v pořádku.

Mini sice začalo montovat do svých aut tříválce, z čehož nejsou nadšeni pravověrní fanouškové ani já osobně, ale naštěstí si pořád zachovává své ostré sportovní modely.

Ten nejostřejší z nich, John Cooper Works, se právě stal ještě ostřejším. Jmenuje se JCW Challenge a ačkoli jeho výkon se nezměnil – dvoulitrový čtyřválec má pořád svých 231 koní a 320 Nm – změnilo se na něm pár docela důležitých věcí. Dostal příď s lepším chlazením, rozšířené blatníky – to aby se dala namontovat širší kola s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 o rozměru 215/45 R17. Samotná kola jsou od výrobce Team Dynamic a váží každé o 1,5 kg méně, než běžné sedmnáctky od Mini.

Na vrcholku pátých dveří najdete výraznější spoiler a po celé karoserii jsou karbonové prvky ze sady JCW Pro. Z té je také sportovní výfuk s hutnějším zvukem. Verze Challenge má větší a výkonnější brzdy, řazení obstarává výhradně šestistupňová manuální převodovka a mezi předními koly najdete samosvorný diferenciál Quaife. Pružení obstarává nastavitelný podvozek Nitron, jehož tuhost můžete nastavovat prostým otočením čudlíku na vrcholu tlumiče. Uvnitř auta vás uvítá karbonově černé čalounění a před spolujezdcem jasně viditelné pořadové číslo – Challenge je totiž přísně omezená stokusová série. A pokud se vám seběhly sliny, zase si je utřete – je totiž určená výhradně pro anglický trh