Peugeot se rozhodl trochu přiostřit svůj rodinný kompaktní crossover.

Základem 3008 GT je 180 koňový dvoulitrový turbodiesel, spojený se šestistupňovým automatem. Karoserie dostala sadu agresivnějších plastů, 19palcová kola, novou masku a LED světla. K dispozici bude exkluzivní odstín laku a také dvoubarevná provedení, nebo barevně odlišená střecha.

Uvnitř najdete nové čalounění s dvojitým obšíváním a kombinací tří různých materiálů, včetně Alcantary, nebo luxusní kůže Nappa Mistral. Nový je také přístrojový štít, ve kterém nově najdete hi-res barevný displej, nahrazující analogové budíky. V modelu GT má budíky v bronzovém odstínu, ale displej samotný se objeví i ve slabších 3008. Většina zmíněných novinek je i součástí balíčku GT-line, to pokud se vám náhodou nechce utrácet za nejsilnější nafťák.

Pokud byste ale chtěli opravdu ostrý malý crossover, tedy něco na způsob Mini Countryman John Cooper Works, zkuste ještě pár měsíců vydržet. Peugeot o tom sice vůbec nemluví, ale ve skutečnosti pracuje ještě na verzi 3008 GTI. Zatímco dnes odhalené GTčko se představí na podzim v Paříži, GTIčko bychom mohli vidět příští rok na jaře v Ženevě…