Tentokrát byl Higgins lepší o minuty, ne o sekundy!

Sluší se dodat, že byl lepší než on sám před několika lety – překonal totiž svůj vlastní rekord. Možná je to tím, že dřív jezdil s prakticky sériovým WRX STI, zatímco tentokrát ho Subaru vybavilo plnokrevným speciálem. Firma Prodrive podrobila nejsilnější model značky důkladné odlehčovací kůře, zamontovala dovnitř kompletní ochranný rám a obdařila karoserii několika novými aerodynamickými prvky, včetně masivního zadního křídla.

Křídlo je potřeba, protože motor auta dává po úpravě výkon rovných 600 koní! Okruh Snaefell Mountain měří 60,7 km, a Higgins ho s vozem doslova proletěl za 17 minut a 35,14 sekundy. To je drastické zlepšení, předchozí rekord z roku 2014 byl 19:15,88 a v roce 2011 to bylo 19:56,7. Průměrná rychlost se tedy letos pohybovala někde těsně pod 210 km/h – na trati, která se vine mezi kamennými zídkami, vesnickými ulicemi a pláněmi ostrova, vklíněného mezi Irsko a Anglii, kde únikové zóny prostě neexistují.

Máme tu hned několik videí, tak si je pořádně užijte! Nejdřív  seznámení s tratí, kde Mark Higgins veze novináře a popisuje jim trať.

Sestřih záběrů od fanoušků kolem trati:

A teď už záznam z ostré jízdy…