Lákalo vás někdy, aspoň na chviličku, mít v garáži Ford F-150 Raptor?

Je ovšem pravda, že Raptor je na evropské poměry trochu velký. Řešení teď nabízí společnost M-Sport, dvorní úpravce rychlých Fordů a výrobce rallyových a rallycrossových speciálů. Jeho technici si totiž vzali klíče a ráčny a vrhli se na evropský Ford Ranger.

Ranger má v základní specifikaci přeplňovaný nafťák 3,2 TDCi s výkonem 200 koní a točivým momentem 470 Nm. To ale M-Sportu nestačilo. Přesné výkony sice neznáme, ale díky novému sportovnímu výfuku určitě pár koní ve stádu přibylo a rozhodně bude auto i lépe znít. Pořád je to ale nafťák, benzínové zvukové orgie velkého Raptoru bohužel nečekejte.

Čtyřkolkový pracant s dvojkabinou dostal lepší sportovněji naladěné tlumiče Pedders a osmnáctipalcová černá matná kola. S bodykitem s většími blatníky, jinou maskou a novými laserovými přídavnými světlomety a s tónovanými zadními okny Ranger i mnohem lépe (resp. drsněji) vypadá. Uvnitř je kožený interiér a sportovní volant, takže v modrákách už si sem asi majitel sedat nebude.

Zahájení výroby sportovního Rangera se dočkáme v září, ale dostane se jen do nabídky vybraných dealerství po celé Evropě. Uvidíme, zda nakonec nějaký skončí i v České republice.