Mini představilo nový koncept Clubman All4 Scrambler, který kombinuje styl terénních motorek a šarm praktičtější verze britské stylovky.

Jeden takový scrambler, tedy motocykl s terénními pneumatikami a zvednutým výfukem nedávno představila i mateřská firma BMW, která jako základ použila naháč R nine T. Právě jím se pak inspiruje i nový koncept Mini.

Technici Mini vzali kombík Clubman s pohonem všech kol (All4) a vybavili ho celou řadou doplňků, které využijete spíš v terénu, pokud se do něj vydáte – zvýšený podvozek, vnější oplastování, kryty podvozku, terénní pneumatiky na černých kolech a dva přídavné světlomety. Trochu překvapivě působí retro nosič a hlavně starý kožený kufr připevněný na něm, zvlášť dnes v módě všech těch moderních plastových kufříků na míru.

V interiéru jsou sedačky v kombinaci kůže Nappa a Alcantary v barvě karamelu, která opět připomene zmíněný jednostopý Scrambler, který může mít stejnou kombinaci na svém sedadle. Ostatně stejná je i vnější šedá barva Midnight Frozen Grey. Koncept byl postaven italským zastoupením Mini a představí se na autosalonu v Turíně. O sériové produkci padla stejná věta, jako téměř pokaždé:“Když bude zájem…“