Nebojte, nezajímá nás, za co utrácí svoje peníze bývalý guvernér ČNB. Nás petrolheady zajímá jen jediný Singer – úpravce starších Porsche.

Tahle americká firma totiž renovuje, nebo spíše vylepšuje, starší  výrobky stuttgartské automobilky. Nechává z nich jen to nejlepší, což je klasická a drobná karoserie starších generací 911, a zbytek vymění. V retrohávu sedmdesátých let tak dostanete auto s moderním motorem, brzdami, tlumiči nebo i komfortnější výbavou a xenonovými světlomety.

Posledním výrobkem kouzelníků od Singeru je model Newcastle. Původně šlo o 911 generace 964 z roku 1990, ale díky novým karosářským dílům, byste tipovali daleko starší kousek. Dostal bílý lak Singer Racing, na kterém jsou světle modré polepy. Modrá vládne i interiéru a to v kombinaci kůže Deep Royal Blue a dekoru v piánové černé barvě. Znalec si ale všimne i sportovního volantu Momo nebo oranžového otáčkoměru.

Modernizovalo se i pod zadní kapotou – čtyřlitrový šestiválec se ladil u firmy Cosworth a má výkon 395 koní a točivý moment 427 Nm. Na stovku se dostane za 3,3 sekundy a na sto mil v hodině (161 km/h) za 8,2 sekundy. První představení proběhne v Goodwoodu a za volantem bude sedět nový člen Top Gearu, slavný opičák Chris Harris.