Žádná jemná evoluce se tentokrát nekoná, nová C3 je poměrně radikálně jiná.

C3 se změnila skutečně téměř k nepoznání a potěší zejména excentriky a veselé povahy, protože si vzala spoustu nápadů z modelu C4 Cactus. Citroen zdůrazňuje především množství různých způsobů, jak si zákazník může své auto přizpůsobit – od devíti laků, tří různě barevných střech, dvoutónových kombinací, až po zástup různých menších doplňků. Na bocích neschází plastové bubliny, které mají zabránit poškození laku na parkovištích, kterým Citroen říká Airbump. Zároveň je ale z fotek zřejmé, že pokud nejste jejich příznivci, mít je na autě nemusíte.

Palubní deska je členěna jednoduše, ale design je zdařilý a pomáhají mu opět barevné akcenty a zajímavé textury. Středové konzole vévodí sedmipalcový dotykový displej se všemi možnými elektronickými vymoženostmi, v autě můžete dokonce mít i kameru u zpětného zrcátka, která může za jízdy snímat interiér auta a sdílet vaše selfíčka rovnou na sociální sítě. Inu, některou výbavu bych si možná i odpustil… Také palubní deska je podobná Cactusu, na rozdíl od něj si ale naštěstí zachovává analogové přístroje včetně otáčkoměru, který v Cactusu tak zoufale chybí.

Pod kapotou budou tři různé benzínové motory PureTech a dva nafťáky BlueHDi. Žádnou ostrou verzi bych neočekával, tohle prostě není auto pro nadšence. Pokud jste ale toužili po menším Cactusu, máte šanci…