Prý kdyby nebylo Jeepu Willys, museli bychom stále mávat pravačkou pod hákovým křížem. Kdo ví, nicméně Jeep si uznání zaslouží i jen za své schopnosti v terénu.

Moc dobře si to uvědomuje i sama automobilka, která vyrobila koncept na oslavu 75. výročí podepsání původního vojenského kontraktu na Willys MB.

Nový koncept z Ohia je postavený na základech klasického Wrangleru, ale starým dobrým Willysem se inspiruje ve velkém. A není to jen vojenský matný khaki lak, bílé stencilové nápisy a hvězda na kapotě. Za povšimnutí stojí třeba i absence dveří, chybí pochopitelně také střecha a rám. Možná vás napadlo, jestli se koncept dočkal i sklápěcího čelního okna, ale to je bohužel už napevno.

Pod kapotou je atmosferický šestiválec Pentastar 3,6 litru, ke kterému je připojena šestistupňová manuální převodovka. Uvnitř najdete sedačky s nízkými opěradly a z toho všeho je víceméně jasné, že tohle bude jen koncept, protože by neměl šanci projít přes přísné bezpečnostní normy. Automobilka si ho nechá ve svém muzeu a občas v něm sveze lidi po svých pozemcích.