Retrofuturismus skutečně ožije, ale jen pro 19 vyvolených.

Možná si pamatujete na elektrický koncept EV3, který malá a slavná anglická automobilka Morgan postavila na základě své novodobé tříkolky. Ten skutečně vypadal jak ze scifi filmu z padesátých let, s tím jedním asymetrickým světlem a tak dál… Zůstal ale jen konceptem – až dosud.

Morgan se totiž dal dohromady s proslulým anglickým obchodním domem Selfridges a vypouští do světa 19 kousků elektrotříkolky. Trochu se změnila, místo jednoho excentricky usazeného má v přídi dvě světla, místo drátěných kol jsou plné plechové disky, vůz dostal větší blatníky, zrcátka a čelní sklo – nebo spíš štítek – aby odpovídal předpisům a směl na silnice, ale jinak vypadá stejně skvěle, jako koncept.

A proč zrovna spolupráce se Selfridges? Našinec to možná nechápe, ale tento obchodní dům je velmi slavný a navíc byl založen ve stejném roce, jako automobilka Morgan – v roce 1909. Proto vznikne 19 číslovaných modelů a proto bylo vybráno 09 dalších firem, které vytvoří kolekci číslovaných doplňků – od řidičských rukavic, brýlí a kožených kukel, přes oblečení až po kufr na míru. Můžete je zahlédnout ve videu. Všechno bude ovšem k dispozici výhradně majitelům speciálního Morganu.