Premiéra bude v Paříži, společně s faceliftovaným S-Crossem.

Suzuki odhalilo zbrusu nový model Ignis. Zříká se designu trochu vyboulené krabice a sází na mírně retro tvary – což ale poznáte jen v případě, že se trochu zajímáte o starší japonská auta a vybavíte si mikroauto Suzuki SC100 ze sedmdesátých let. Nový Ignis má podobný zadní C-sloupek i masku zasahující až do okolí světlometů, ale jinak je to samozřejmě zcela moderní vozítko.

Stojí na nově vyvinuté platformě, která nabízí pohon předních nebo i všech čtyř kol a v tom případě bude mít vlastně jediného přímého soupeře – Fiata Pandu 4×4. Jestli bude Ignis v terénu stejně překvapivě schopný, to ovšem teprve uvidíme, až se projedeme. O motorech se naopak zatím moc neví, ale očekává se čtyřválcová dvanáctistovka Dualjet a tříválcový litrový motor Boosterjet s turbodmychadlem. Suzuki mluví i o hybridním modelu, ale půjde jen o rekuperační brzdy posilující startér systému stopstart, žádné elektromotory, akumulátory a čistě elektrickou jízdu tedy nečekejte.

Suzuki v Paříži představí také faceliftovaný S-Cross. Ten dostane novou masku a pár věcí se změní i v interiéru, ale nejdůležitější změnou bude náhrada atmosférické šestnáctistovky modernějšími motory, tedy čtyřválcem 1.4 BoosterJet a tříválcem 1.0 BoosterJet. Osobně mě to trochu mrzí, protože oldschoolová atmosférická šestnáctistovka mě bavila.