Nürburgring sice slouží poslední dobou k lovení rychlostních rekordů, Porsche se ale rozhodlo předvést na něm svou novinku.

Tou zvláštností je Porsche 911 Targa 4S s přídomkem Exclusive Design Edition. Vzhledově připomíná stuttgartské sporťáky ze 70. let. Exkluzivitu podtrhuje ruční dokončování celého auta. A s čímže to mají montéři takovou pečlivou práci? Targa dostala unikátní lak Etna blue, který je na bocích doplněn polepy. Nové světlomety mají černé pozadí, černé jsou i čtyři koncovky výfuku. Znalci si možná povšimnou jiné mřížky chladiče.

Interiér je vyveden v grafitové šedomodré s kontrastujícím ostře modrým prošíváním, sedadla jsou elektricky nastavitelná v 18 směrech a novinkou jsou i speciální prahové lišty z černého nerezového plechu. Žádné změny nečekejte pod kapotou, třílitrový šestiválec biturbo má standardních 420 koní a 500 Nm a je propojen se sedmistupňovou převodovkou PDK.

Ke každému autu dostane jeho majitel krycí plachtu a fotoalbum obšité stejnou kůží, jako je interiér a plné fotek ze stavby auta. Jde o přísně limitovanou edici, ale počet aut není oficiálně znám.