Ano, skutečně už je tu další Civic Type-R!

Na současnou Hondu Civic Type-R se čekalo až útrpně dlouho. Prototypy a koncepty byly k vidění několik let před tím, než konečně dorazila sériová verze. Ta je venku něco málo přes rok… a na pařížském autosalonu se objevil prototyp nové generace! Ano, Honda představila nejen sériovou verzi nového Civicu 10. generace (teď už i v evropském provedení), ale také nejostřejší variantu Type-R.

Vypadá tak, jak se dalo čekat – rozšířené blatníky, masivní zadní křídlo, dvacetipalcová kola s širokými gumami, prostě ten trochu tunerský vzhled, který postihl už současnou verzi. Trojitý výfuk s nestejně velkými koncovkami u čtyřválce? Není to trochu přehnané? Auto je ale opticky trochu delší a nižší, než současný Civic, vypadá víc jako kupé či fastback, než jako klasický hatchback. A možná se trochu podobá současnému Subaru STI…

Technické detaily k dispozici zatím nejsou, počítá se ale s dvoulitrovým motorem o výkonu okolo 300 koní. A co je hlavní, Honda slibuje, že sériovou verzi představí v polovině příštího roku a ještě před jeho koncem jí začne prodávat.